Z mentorico, kostumografinjo, režiserko, osebo, ki poskrbi za vse, kar je potrebno, da predstava ugleda odrske oči, Petro Pipenbaher so v predstavi Mali modri in Mali rumeni na festivalu v Nemčiji nastopali:Tian Strmšek, Jan Brezner, David Repolusk, Urška Repolusk, Jaka Zupanič, Jan Ančevski, Ema Batagelj, Aiša Dupljak, Urban Županič, Luka Pungartnik, Ajda Gajser, Kaja Kolednik, Hana Vezjak, Lana Plečko, Brin Tacer Grbec, Luka Pernat, Lana Voglar in Kaja Semenič. Največja zahvala gre našim sponzorjem, ki so nam omogočili pot do 1200 km oddaljenega Lingna: Za pomoč pri pokritju stroškov smo zaprosili različne institucije, podjetja in posameznike, ki bi v tem dogodku prepoznali dragoceno izkušnjo tako za otroke in slovensko šolo kot tudi za promocijo Slovenije in morebitno priložnost za lastno predstavitev. Zahvaljujemo se Albaugh TKI d.o.o. , Občini Rače – Fram, Zavarovalnici Sava, Marjanu Kocbeku s.p., Hiši daril in JSKD. Hvala, brez vas nam ne bi uspelo.

Mnenje udeleženke Eme Batagelj

Izkušnja, ki sem jo doživela v Nemčiji, je bila nepozabna. Na avtobusu, s katerim smo se vozili petnajst ur, sem bila v pričakovanju in polna adrenalina. Družine so nas zelo lepo sprejele in lahko sem se počutila kot  doma. Čas pri gostiteljih je hitro mineval, saj smo imeli urnik poln zabavnih dejavnosti. Spoznala sem ogromno novih ljudi. Bili so prijazni in z nekaterimi sem v stiku še sedaj. Po naši predstavi so bili občutki  neopisljivi. Teh občutkov ne bom nikoli pozabila. Kljub temu da smo se pogovarjali v angleščini, se je bilo lepo pogovarjati z otroki iz drugih držav sveta. Čas v Nemčiji se je hitro iztekel in bila sem žalostna, ko smo  morali zapustiti festival. Kljub temu, da je od takrat minilo že kar nekaj časa, pogrešam festival in vzdušje na njem.

Ema Batagelj