Na aktivu mobilne službe sem v mesecu maju 2022 pedagoškim delavcem na Centru Gustava Šiliha Maribor predstavila mobilnost na Portugalsko, ki sem se je udeležila konec marca 2022. Predstavila sem idejno zasnovo Erasmus+ projekta “Naše kulture – naše zakladi” in sodelovalne države, nato sem omenila zanimivosti šolskega sistema, katerega sem na lastno željo imela možnost pobližje spoznati. Še posebej sem poudarila razliko pri pridobitvi naziva učitelja dodatne strokovne pomoči na Portugalskem in pri nas, kako je razdeljen šolski sistem ter kako v tej državi poskrbijo za otroke s posebnimi potrebami.

Seveda sem omenila tudi prečudovite naravne lepote, ki smo si jih uspeli ogledati, kulturne razlike med državama ter pohvalila gostoljubnost naših gostiteljev.

Zaključila sem z mnenjem, da bi se nas več moralo udeleževati takih projektov, kjer spoznavamo druge kulture in načine dela ter se učiti iz njihovih primerov dobrih praks ter hkrati prenašati naprej tudi naše bogato znanje.

Saša Kovačec