Ob 150-letnici šolstva v Račah smo v letu 2023 v OŠ Rače izpeljali številne aktivnosti, zadnja v nizu dejavnosti pa je izdaja knjige basni naše učiteljice Ksenije Pečnik. Nosi preprost naslov 12 izvirnih basni. S svojimi ilustracijami so njihovo sporočilo poudarili učenci naše šole Talia Marie Zidanšek, Karolina Korez, Mathias Žuman, Viktorija Galinec, Amadea Barbarič, Zala Kores, Deja Plečko in Elin Tacer Grbec. Naša likovna pedagoginja in mentorica učencem ilustratorjem Maja Patty je basni odela v čudovito celostno grafično podobo, tako da nam je končni izdelek vsem v ponos. Za tiste, ki radi berete in uživate ob šegavih in navihanih domislicah, je to pravi izbor. Knjigo je izdala in založila založila OŠ Rače, ki jo zastopa gospod ravnatelj Rolando Lašič.

Knjigo si lahko izposodite ali jo nabavite v šolski knjižnici. Ob prevzemu bi nas zelo razveselili s prostovoljnim prispevkom, ki bo romal v šolski sklad.

Ksenija Pečnik,

prof. slov. in predm. učit. angl.