V petek, 6. 10. 2023, so bili prvošolci sprejeti v šolsko skupnost OŠ Rače. Vzdušje v telovadnici je bilo zelo veselo, malce tudi napeto, predvsem pa zelo zabavno. Vse se je začelo, ko je mladinski pevski zbor zapel Zdravljico ter pesem This little light of mine. Nato smo prvošolce in vse prisotne toplo pozdravili, gospa pomočnica ravnatelja pa nam je namenila nekaj misli in besed. Sledila je že prva naloga. Jaka je prvim razredom zastavil kar štiri vprašanja. Na vsa so prvošolčki pravilno odgovorili. V naslednji točki smo osmošolci in prvošolci  skupaj zaplesali Račke. Pri plesu smo se res zabavali. Ker pa brez resne naloge sprejem v šolsko skupnost ni mogoč, so morali prvošolci zapeti šolsko himno. Nekateri so peli tiho, spet drugi glasno in odločno, vsi so se pa odlično odrezali. Sledilo je presenečenje, ki ga v scenariju ni bilo. Prvošolci so povedali, da znajo še eno pesem, zato so nam jo seveda zapeli. Nam osmošolcem ni preostalo drugega, kot da zapojemo z njimi. Tako smo se tudi mi starejši malo pozabavali. Naslednja naloga je bila bolj praktična. Za prvošolce smo pripravili dva enaka poligona. Bila sta kar zahtevna, ampak prvošolci so bili zelo spretni. Sledila je še zadnja naloga. Prvošolci so morali jasno in glasno ponavljati zaobljubo. In takoj po zaobljubi so postali člani šolske skupnosti. V dar so dobili majčko, knjigo in pisno zaobljubo. Na obrazih prvošolcev smo lahko videli nasmehe in radost,  zato smo bili tudi osmošolci veseli.

Saša Reljić, 8. B