Med izvajanjem našega projekta Erasmus+ “Naše kulture – naši zakladi” se trudimo, da bi vanj skozi različne šolske dejavnosti vključili čim več otrok. Tako smo se odločili, da bomo k izvedbi naloge večjezični glasbeni album povabili otroški pevski zbor.

Najprej so se morali odločiti za slovensko ljudsko pesem, ki jo bodo zapeli. Posamezne učence šole, ki odlično obvladajo angleški jezik, smo prosili za prevod pesmi v angleščino.

Mladi pevci so se pod taktirko zborovodkinje Petra Efremov kar nekaj časa pripravljali na snemanje pesmi. S svojim prispevkom bi se lahko zlahka postavili ob bok tudi najboljšim slovenskim otroškim pevskim zborom. K ustvarjanju smo povabili še učence 1.b. Otroci so pri urah likovne umetnosti vsako kitico ilustrirali. Skupaj z njihovimi izdelki smo pripravili video z besedilom te ljudske pesmi in njenim angleškim prevodom.

Ogledate si ga lahko tukaj:

Zapisala: Sabina Hovnik