Podrobnosti dogodka

Jana Dular, univ. dipl. pravnica in humanitarka, že 10 let živi v državah vzhodne Afrike. V Sloveniji je ustanovila društvo ELA (www.drustvoela.org) in v državi Malavi humanitarno organizacijo ELA.
V Malaviju od 2011 vodi program za 50 otrok s posebnimi potrebami in tudi izobraževalne delavnice (matematika, angleščina, branje, pisanje, športne in likovne delavnice) za 200 predšolskih osnovnošolskih otrok. Po Sloveniji je v preteklih letih predavala že na 200 osnovnih in srednjih šolah in slušatelje vedno navdušila z edinstvenimi zgodbami. Učence prevzamejo njeni dolgoročni samozadostni humanitarni projekti in to, kako doživeto predstavi afriško raznolikost življenja, kultur, jezikov.  Iz prve roke pove o izzivih, s katerimi se soočajo tamkajšnji učenci prav vsak dan, a so vseeno hvaležni za vse, kar imajo.
S prispevkom, ki ga bodo prostovoljno podarili naši učenci (priporočamo 1-2 EUR), bo 200 otrokom iz Malavija nakupila šolske potrebščine za vsakdanje delavnice v Elinem centru v Malaviju in hrano za vsakdanja kosila ter omogočila prevoze v bolnišnico.

Hvala že vnaprej in toplo vabljeni  tudi na večerno, izjemno slikovito potopisno predavanje, ob 17.30 v kinodvorano gradu Rače.