Državno tekmovanje v znanju astronomije je bilo v soboto, 6. januarja 2018,  v Murski Soboti. Naši učenci so se tudi letos odlično odrezali, saj so osvojili  tri srebrna in štiri zlata Dominkova priznanja.

SREBRNO DOMINKOVO priznanje prejmejo:

Jakob Jereb, 7.a

Maruša Gorkič, 7.b

Urban Županič, 8.a

ZLATO DOMINKOVO priznanje prejmejo:

David Repolusk, 8.a

Tian Strmšek, 8.a

Tjaša Jelšek, 8.a

Maja Podbojec, 9.a

 

Ker so David (3. mesto), Tian (7. mesto) in Tjaša (10. mesto) uvrščeni med prvih deset najboljših tekmovalcev v državi, so povabljeni na 25. Sanktpeterburško astronomsko olimpijado, kjer je lani Urban Županič dosegel srebrno medaljo. Glede na ta uspeh je Urban tudi letos med povabljenimi na SP olimpijado.

Res smo lahko ponosni na dosežke naših učencev.

 

Mentorica:

Romana Šabeder