Tian Strmšek je učenec 8. razreda na OŠ Rače. Ukvarja se z golfom in je zelo uspešen pri različnih predmetih.

S katerim športom se ukvarjaš?
Rad imam večino športov, najraje pa igram golf.

Koliko uspehov v golfu do sedaj si že dosegel?
Imam približno 30 medalj.

Kateri je tvoj najboljši uspeh?
V skupnem seštevku sem bil že dvakrat četrti v državi.

Kako dolgo že treniraš golf?
Treniram ga 6 let.

Kje treniraš golf in kolikokrat na teden treniraš?
Treniram ga na golf igrišču na Ptuju in sicer dvakrat tedensko po eno uro in pol.

Ali se spomniš kakšne posebne zanimivosti s tvojih treningov ali tekmovanj?
V spominu mi je ostalo tekmovanje na ptujskem golf igrišču. Pripravljal sem se na udarec na luknji, ki je 150 metrov oddaljena od udarjališča. Udaril sem žogico, ki je letela proti zelenici, na kateri je zastavica z luknjo. Pristala je na začetku zelenice in se odbila proti luknji. Luknjo je zgrešila le za nekaj centimetrov. Kakšna škoda, ko pa sem že mislil, da sem z enim samim udarcem zadel vanjo, to pomeni »hole in one«.

Zagotovo imaš še ob igranju golfa kaj prostega časa. Kaj še počneš?
Igram klavir, zelo rad pa igram tudi računalniške igrice.

Ali te to veseli?
Klavir ne tako zelo kot računalniške igrice. Pri igricah se zabavam, odmislim realni svet in se sprostim.

Kje pa igraš klavir?
V glasbeni šoli Music club na naši šoli.

V šoli si zelo uspešen. Kateri šolski predmet imaš najraje?
Obožujem astronomijo, ker se učimo o stvareh, ki me zanimajo, na primer s teleskopom opazujemo zvezde.

Upava, da boš še naprej užival pri astronomiji in ti želiva veliko uspeha pri golfu in v šoli.
Novinarki: Zoja Strmšek in Neja Bodner