Select Page

V petek, 29. 11. 2019, se je pri nas v šoli  veliko dogajalo. Bilo je živo, ustvarjalno in izobraževalno.

Zjutraj smo na šoli gostili čebelarja gospoda Tomaniča, lokalnega dobavitelja, in njegovo ženo, ki sta nam predstavila čebelarstvo in pripravila tudi pokušino njihovih vrst medu. Tako smo pokusili, ajdov, cvetlični in kostanjev med.

Sedmošolci in devetošolci so imeli predavanje o oživljanju poškodovancev. Po teoretičnem delu, so sami postopek oživljanja preizkusili na lutkah. Znanje, ki je za vsakega zelo pomembno. In naši učenci se tega zavedajo, saj so z odgovornostjo prisluhnili predavateljem, ki so poskrbeli, da so učenci razumeli pomen tega znanja..

Seveda pa je bil tehniški dan namenjen novoletni okrasitvi razredov in šolskih hodnikov. Učenci so pripravljali okraske, krasili razrede, se družili in uživali v ustvarjanju. Tako bomo lažje pričakali najbolj čarobne dni v letu.

V tem času smo v šoli gostili krvodajalce, ki so še zadnjič pred začetkom novega leta darovali kri. Skupina deklet naše šole je pomagala organizatorjem.

Nekaj utrinkov tega dne najdete na fotografijah na povezavi.

Zapisala: Sabina Ozmec