Select Page

V soboto, 6. aprila 2019, je na Fakulteti za naravoslovje in matematiko potekalo državno tekmovanje iz fizike.

Trije učenci naše šole so se v znanju in eksperimentalnih veščinah zelo izkazali in dosegli naslednje rezultate:

  • srebrno Stefanovo priznanje na državnem nivoju:
    URBAN ŽUPANIČ, 9.a (do zlatega priznanja mu je zmanjkala ena točka)
  • zlato Stefanovo priznanje:
    MARUŠA GORKIČ, 8.b
    TIAN STRMŠEK, 9.a

Tian Strmšek prejme za 3. mesto v državi še posebno NAGRADO in je povabljen na srečanje najuspešnejših matematikov, fizikov in astronomov 2019, v Cankarjev dom v Ljubljani, 19. maja 2019. Na odru bo stal kar dva krat, saj je letos tudi državni prvak v znanju astronomije. Družbo na odru pa mu bo delala še sedmošolka Nina Gorkič, ki prejme POHVALO za 7. mesto v državi v znanju astronomije.

Na izjemne uspehe naših učencev smo zelo ponosni in jim iskreno čestitamo.

Mentorica:
Romana Šabeder